سبدخرید

محصولات پرطرفدار

برنامه نویسی

Programming

برنامه نویسی چیست ؟

  در سال‌های اخیر به دلیل رشد روز افزون استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین میزان استخدام برنامه نویسان، به خصوص برنامه نویسان وب و گوشی‌های هوشمند در ایران افزایش یافته است. به همین دلیل افراد زیادی به یادگیری زبان‌های برنامه نویسی علاقه‌مند شده اند.

برنامه نویسی(برنامه نویسی به انگلیسی:Programming)راهی است برای دادن دستورالعمل های کامپیوتری درباره آنچه که باید انجام شود. این دستورالعمل ها به عنوان کد شناخته می شوند و برنامه نویسان کامپیوتر برای رفع مشکلات و یا انجام یک کار، کد نویسی(codding) می کنند.

هدف نهایی توانایی بدست آوردن خروجی از یک صفحه وب، قطعه نرم افزاری یا یک عکس است. به همین دلیل است که برنامه نویسی کامپیوتر اغلب به عنوان ترکیبی بین هنر و علم توصیف می شود. این مبحث تکنیکی و تحلیلی است، اما در عین حال خلاق است.

یکی از شاخه های برنامه  نویسی  به نوشتن و کدنویسی در توسعه وب اشاره دارد که شامل اسکریپت‌نویسی و امنیت سمت کاربر و سرور است. برنامه‌نویسی وب با برنامه‌نویسی صرف تفاوت دارد و نیازمند دانش میان‌رشته‌ای در زمینه برنامه‌های کاربردی، اسکریپت‌نویسی سرور و فناوری پایگاه داده است.

برآورد می‌شود که استخدام توسعه‌دهندگان وب از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶، حدود ۱۵ درصد رشد داشته باشد و این، به مراتب از میانگین رشد همه مشاغل دیگر بیشتر خواهد بود. این درصد افزایش تقاضا به واسطه رشد روزافزون محبوبیت دستگاه‌های سیار و تجارت الکترونیک ایجاد خواهد شد.

زبان برنامه نویسی چیست؟

هر دستورالعملی که کامپیوتر را به انجام کاری وادار میکند زبان برنامه نویسی میگویند.

شاید به توان مادر و زیر پایه زبان های برنامه نویسی را C و یا C++ و یا حتی جاوا دانست. این زبان ها به هرکسی که قصد ورود به این هنر و فن را دارد معرفی میگردد.

جزئیات در زبان‌ها مختلف متفاوت به نظر می‌رسند ولی تعدادی از ساختارهای اساسی در همه یکسان هستند:

  1. ورودی: داده‌ها را از صفحه کلید، یک فایل یا وسایل دیگر فراهم می‌کند.
  2. خروجی: اطلاعات را روی صفحه تصویر نشان می‌دهد، به یک فایل می‌فرستد یا به دستگاه‌های دیگری انتقال می‌دهد.
  3. محاسبات: اعمال محاسباتی اساسی مثل جمع و ضرب را انجام می‌دهد.
  4. حالت‌های شرطی: شرط‌های مشخصی را کنترل می‌کند و بر اساس آن رشته مناسبی از عبارات را اجرا می‌کند.
  5. حلقه: بعضی اعمال را به شکل تکراری انجام می‌دهد، معمولاً با استفاده از تعدادی از متغیرها این کار انجام می‌شود.

HTML یک زبان نوشتن برنامه نیست و به برای نشانه گذاری استفاده می شود. به طور کلی، یک زبان برنامه نویسی به شما اجازه می دهد تا نوعی فرایند کاری را توصیف کنید. در حالی که HTML یک راه برای اضافه کردن متن و ساختار به متن است.

طبق اطلاعاتی که جمع آموری کردم متوجه شدم برنامه نویسان به دو دسته تقسیم میشوند: برنامه نویسانی هستند که کارشان نوشتن کد های سخت برنامه نویسی هست و گروهی دیگر برنامه نویسانی که کارشان بیشتر مربوط به گرافیک و ظاهر برنامه ها میشود.

 

 

 

وسایل و تجهیزات دوره

کامپیوتر رومیزی برای هر نفر
سی دی ها و جزوات کمک آموزشی
ارائه گواهی پایان دوره آموزشی

فناوری های نوین

New technologies

اطلاعات بیشتر

امنیت

برنامه نویسی

مدیریت عمومی

public-management

اطلاعات بیشتر

کانون فناوری کودک و نوجوانان

اولین مجری برگزاری ترمیک دوره های فناوری های نوین ، برنامه نویسی ، دیجیتال گرافیک ، اینترنت امن برای کودکان و نوجوانان و مربیان با رویکرد مهارت و پروژه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نشر دیجیتال شماره های تماس : 02144726474 -02166055853 09124892965- 09120262898
logo-samandehi

شرکت طرح پردازان ایمن گستر

کانون فناوری کودک و نوجوان

تماس با ما