سبدخرید

محصولات پرطرفدار

برنامه نویسی اسکرچ جونیور

Junior Scratch Programming

20 بهم · kanoonte · بدون دیدگاه

اسکرچ جونیور

 

کانون فناوری کودک و نوجوان

زبان برنامه اسکرچ جونیور در دانشگاه MIT طراحی شده و مناسب برای کودکان ۵ تا ۸ سال می باشد ، به نحوی که کودکان با اجرای کدهای گرافیکی دراین زبان ، می توانند داستان های متحرک ، بازی ،  موسیقی و انیمیشن های کوتاه با تصاویر خود ایجاد نمایند. کودکان با آموزش این زبان برای پیاده سازی ایده های خود فقط کافی است بلوک های گرافیکی دستوری را در صفحه مانیتور خود قرارداده تا کاراکتر صفحه را به حرکت درآوردند .

فرایند طراحی و برنامه نویسی” اسکرچ جونیور ” موجب افزایش مهارتهای همچون: شناسایی هدف ؛ تدوین برنامه ؛ تولید نمونه اولیه برای رسیدن به هدف ؛ آزمایش، ارزیابی و اشتراک گذاری نتایج و.. میگردد .

در این برنامه درسی  سعی بر آن است که با تقویت مهارت های مختلف کودکان را با کاربردی کردن استفاده از تکنولوژی آشنا نماییم .

همچنین در این برنامه آموزشی سعی می شود به کودک دیدی از مهندسی و علوم رایانه ای داده شود تا کودک با آشنا شدن با این مهارت دید بهتری نسبت به فناوری  داشته باشد  که قطعا  داشتن این دید می تواند در آینده ی تحصیلی و شغلی  کودکانمان بسیار اثربخش باشد .


کانون فناوری کودک و نوجوان

 

 

این برنامه  بر اساس ایجاد تعامل با کودکان برای  آموزش  حل مسئله با استفاده از برنامه نویسی اسکرچ جونیور طراحی شده است که در آن کودک ،امکان تشخیص ، تحلیل و حل مسئله یاد می گیرد .

مناسبترین سن برای آموزش این مهارت ،به کودکان در سنین ۵  تا ۸ سال است .

 

 

کانون فناوری کودک و نوجواناهداف آموزشی

  • آموزش مهارت استفاده از ابزارهای دیجیتال
  • آموزش محیط اسکرچ جونیور
  • آموزش مهارت تشخیص و حل مسئله با استفاده از محیط برنامه نویسی
  • افزایش خلاقیت کودکان با استفاده از ایده پردازی و ایجاد تعامل با ابزارهای دیجیتالی
  • شناختتحلیل و تجزیه و کار گروهی برای انجام پروژه ها آموزشی
  • شناخت وحل مسئله در کودکان

 

 

 

کانون فناوری کودک و نوجوانان

اولین مجری برگزاری ترمیک دوره های فناوری های نوین ، برنامه نویسی ، دیجیتال گرافیک ، اینترنت امن برای کودکان و نوجوانان و مربیان با رویکرد مهارت و پروژه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نشر دیجیتال شماره های تماس : 02144726474 -02166055853 09124892965- 09120262898
logo-samandehi

شرکت طرح پردازان ایمن گستر

کانون فناوری کودک و نوجوان

تماس با ما