سبدخرید

محصولات پرطرفدار

m-block

برنامه نویسی ام بلاک

24 دی · kanoonte · بدون دیدگاه

ام بلاک

برنامه نویسی  Mblook 

کانون فناوری کودک و نوجوان

 

محیطی ساده و توسعه یافته بر اساس نرم افزار اسکرچ با امکاناتی تکمیلی است تا کودکان به راحتی بتوانند با استفاده از ان ربات ها را کنترل نمایند . این نرم افزار قابلیت ایجاد ارتباط با کیت های سخت افزاری Make block ، Arduino و micro: bit را داشته وامکان بارگذاری کدهای نوشته شده را در محیط سخت افزاری فراهم نموده تاکاربر بتواند عملکرد سخت افزار را کنترل نماید ، همچنین این نرم افزار با داشتن محیط کد نویسی “سطر فرمان ” امکان افزودن کدهای دستوری پایتون وآردینورانیز به برنامه فراهم نموده است .

 

 

 

کانون فناوری کودک و نوجوان

 

 

ام بلاک در میان زبان های برنامه نویسی گرافیکال ، پلتفرمی بسیار قدرتمند است برای آموزش STEAM    Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics   که بر اساس زبان برنامه نویسی  Scratch 3.0 طراحی شده است. 

 این برنامه نویسی نیز ، همانند Scratch  مبتنی بر بلوکهای گرافیکی است .

ام بلاک  به نوعی “برنامه نویسی  مبتنی بر متن ” می باشد که به کاربرانش اجازه می دهد آزادانه بازی ها و انیمیشن هایی را ایجاد نمایند . علاوه بر این ، نرم افزار Mblock  ویژگی فنآوری های نوین را نیز در اختیار کاربرانش  قرار می دهد و کاربران با آموزش این پلتفرم ، امکان برنامه نویسی رباتیک و IoT (اینترنت اشیاء) را نیز خواهند داشت بدون آنکه نیاز به یادگیری کد نویسی داشته باشند .

 در بسیاری از موارد  mBlock  از محیطی یکسان با Scratch  استفاده می کند ، اما مزیت ام بلاک  نسبت به اسکرچ در این است که  ، فرمانهایی با امکاناتی جدید به این نرم افزار افزوده شده است که  ، منجربه افزایشکاربردهای آن شده است.

 

 

امکانات mBlock :

کانون فناوری کودک و نوجوان

 

  • امکان استفاده از برنامه نویسی های متن در داخل برنامه :

 با استفاده از mBlock ، کاربران می توانند به راحتی با یک  کلیک ، محیط  کد نویسی  Python   را که  یک زبان برنامه نویسی  اصلی برای پیشرفت های تکنولوژیکی ، از جمله هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده هاست و محیط برنامه نویسی َArduino  را که زبانی برای برنامه نویسی “بردهای کنترلی” است را به هم سوئیچ نمایند و پس ازآشنایی کاربران با بلوک هایی Scratch ،  در محیط این برنامه می توانند به راحتی با پایتون و یا آردینو کدنویسی متن را انجام دهند بدون آنکه  نیاز به تغییر نرم افزار باشد . و این به علت قابلیت های پیشرفته ی  Mblock  است که دارای ابزارهای  داخلی برای برنامه نویسی های فوق است.

  •  نرم افزار را با سخت افزار ترکیب کنید :

با mBlock کاربران  با سخت افزارهای مختلف می توانند ربات ایجاد نمایند و دنیایی مجازی خود را عینیت ببخشند .

  •  افزودن  هوش مصنوعی  به آموزش برنامه نویسی:

mBlock خدمات شناختی مایکروسافت (Microsoft cognitive services) و یادگیری Google deep learning را دریک ابزار جمع نموده است . این ویژگی ها می تواند کمک کنند تا نوجوانان ازبرنامه نویسی  mBlock  لذت ببرند وهوش مصنوعی رابا آن فراگیرند .

  •  کمک در آموزش مفاهیم IoT:

mBlock همراه با خدمات ابری ویژه ای برای آموزش IOT( Internet of Things)  طراحی وپیاده سازی گردیده است و از همین رو با استفاده از محیط آن می توان مفاهیم اولیه IOT را به نوجوانان آموزش داد وآنها با کاربر روی  روبات ها و یا ماژول های الکترونیکی، می توانند پروژه های سرگرم کننده زیادی را تولید نمایند . گزارش آب و هوا، ربات آبیاری اتوماتیک و روشنایی هوشمند ، نمونه های کوچکی از این توانمندی ها هستند.

مهارت یادگیری زبان برنامه نویسی ام بلاک به نوجوانان این قابلیت رامیدهد که به آنچه در ذهن می اندیشند در عالم واقع عینیت ببخشند.

 

 

 

 

 

اهداف آموزش

  • یادگیری مفاهیم ارتباط با سخت افزار 
  • کدنویسی سخت افزارهای مختلف 
  • آموزش تحلیل رفتاری ربات ها 
  • آموزش مفاهیم ابتدایی هوش مصنوعی 
  •  

کانون فناوری کودک و نوجوانان

اولین مجری برگزاری ترمیک دوره های فناوری های نوین ، برنامه نویسی ، دیجیتال گرافیک ، اینترنت امن برای کودکان و نوجوانان و مربیان با رویکرد مهارت و پروژه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نشر دیجیتال شماره های تماس : 02144726474 -02166055853 09124892965- 09120262898
logo-samandehi

شرکت طرح پردازان ایمن گستر

کانون فناوری کودک و نوجوان

تماس با ما