سبدخرید

محصولات پرطرفدار

scratch

اسکرچ

23 بهم · kanoonte · بدون دیدگاه

اسکرچ

کانون فناوری کودک و نوجوانبرنامه نویسی اسکرچ

زبان برنامه نویسی اسکرچ توسط دانشگاه MIT آمریکا با هدف ساخت یک زبان برنامه نویسی ساده بدون نیاز به کدنویسی، مخصوص کودکان ۸ تا ۱۶ سال بر مبنای برنامه نویسی drag-and-drop طراحی گردید تا کودکان به راحتی بتوانند با استفاده از این زبان برنامه نویسی به سادگی بازی های ویدئویی، انیمیشن و یا موسیقی بسازند و یابه حل مسایل ریاضی ،علوم و سایر دروس آموزشی خود بپردازند . 

اسکرچ مخصوص کودکان و نوجوانان است وکارکردن با آن بسیار آسان است.کودکان و نوجوانان برای نوشتن کدهای این زبان برنامه نویسی نیازی به دانستن کدهای برنامه نویسی ندارند.
 این نوع از برنامه نویسی به جای استفاده از کدهای دستوری ،از بلوک های رنگارنگ گرافیکال مانند لوگو استفاده میشود . لذا کودکان بدون تایپ کردن حتی یک دستور ، می توانند ایده های خود را برای حل مسئله پیاده سازی نمایند .
از مهمترین ویژگی های نرم افزار اسکرچ این است که تمامی زبانها ؛ از جمله زبان فارسی را برای کودکانی که به زبان انگلیسی اشراف کافی ندارند ، پشتیبانی میکند.
با ساختار زبان اسکرچ افراد میتوانند یک نرم افزار یا یک گیم و یا یک انیمیشن طراحی نمایند و یا با بردهای آردینو یک ربات هوشمند را برنامه نویسی نمود .
نکته قابل توجه این است که این زبان تنها مختص کودکان نیست بلکه برای بزرگسالان هم کاربردهای زیادی دارد .
در اینده نزدیک این زبان به علت سهولت در آموزش و یادگیری و ساختار تکنولوژی جایگزین مناسبی برای بسیاری از زبان های برنامه نویسی خواهد بود .
به طوری که افراد با آموزش این زبان از کودکی علاوه بر اینکه مهارت حل و تحلیل مساله را پیدا میکنند یک مهارت کاربردی هم یاد گرفته اند .

کانون فناوری کودک و نوجواناهداف آموزشی

  1. یادگیری مبانی اولیه برنامه نویسی
  2. اجرای پروژه های مرتبط 
  3. آشنایی با چگونگی اجرای فرامین 
  4. خلق ایده های شخصی و مهارت کار گروهی

کانون فناوری کودک و نوجوان

 

 

 

کانون فناوری کودک و نوجوانان

اولین مجری برگزاری ترمیک دوره های فناوری های نوین ، برنامه نویسی ، دیجیتال گرافیک ، اینترنت امن برای کودکان و نوجوانان و مربیان با رویکرد مهارت و پروژه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نشر دیجیتال شماره های تماس : 02144726474 -02166055853 09124892965- 09120262898
logo-samandehi

شرکت طرح پردازان ایمن گستر

کانون فناوری کودک و نوجوان

تماس با ما